Mini-ghid pentru fișele de raportare


Fișele de raportare pentru părțile interesate în educație sunt o parte a mecanismului de supraveghere a inițiativei „Școala mea”. Aceste anchete anonime vor solicita feedback de la părinți, elevi, cadre școlare și coaliții locale cu privire la performanța instituțiilor de învățământ. Fișele de raportare sunt planificate pentru utilizarea autorităților locale / regionale publice și managementul superior al școlilor, să efectueze evaluări cantitative de satisfacție a părților interesate de instituția de învățământ. Fișele de raportare vor fi actualizate periodic pe www.scoalamea.md.  Scopul nostru este să realizăm modificări ale legislației educației, și anume, de a integra cardurile de raportare în mecanismele formale de evaluare, utilizate la nivel local și național.