Cu toții vrem o școală mai bună, nu-i așa? Însă pentru asta, trebuie să vorbim deschis despre problemele acesteia, pentru ca eventual să găsim soluții. Și pentru a discuta despre problemele școlii, e nevoie de o platformă bună de comunicare și de informare, cum este site-ul www.scoalamea.md, care oferă atât informațiile (date despre buget, cheltuieli, performanțe școlare etc.), cât și platforma de comunicare.
Așa că te îndemnăm să ne spui mai multe despre școala ta, urmând acești pași:
Și n-ar fi rău să-ți îndemni prietenii și colegii din școală să facă același lucru.
Așadar, expunându-ți părerea pe site-ul nostru, nu vei reuși doar să începi o discuție despre prioritățile școlii tare, dar vei oferi și echipei noastre de experți un feedback valoros privind recomandările pe care le trimitem periodic Ministerului Educației.