Inițiativa „Școala Mea” a fost prezentată la ONGFest – cel mai mare eveniment de ONG-uri din România, care a avut loc la București între 20-21 mai 2016. Radu Marian, reprezentantul Expert-Grup, a prezentat „Școala Mea” la un seminar internațional, desfășurat în cadrul ONGFest și la care au participat reprezentanți ai ONG-urilor din mai multe țări, printre care România, Polonia, Ungaria și Norvegia.
Ținem să menționăm că organizatorii au invitat reprezentanții Expert-Grup pentru a populariza inițiativele interesante din Republica Moldova în România.’
Mai multe detalii despre eveniment găsiți aici.