Spune-ne mai multe despre școala ta printr-un comentariu pe scoalamea.md

spune-ne-mai-multe

Cu toții vrem o școală mai bună, nu-i așa? Însă pentru asta, trebuie să vorbim deschis despre problemele acesteia, pentru ca eventual să găsim soluții. Și pentru a discuta despre problemele școlii, e nevoie de o platformă bună de comunicare și de informare, cum este site-ul www.scoalamea.md, care oferă atât informațiile (date despre buget, cheltuieli, performanțe școlare etc.), cât și platforma de comunicare.

Așa că te îndemnăm să ne spui mai multe despre școala ta, urmând acești pași:

• Accesezi www.scoalamea.md;
  • Găsești instituția ta de învățământ în căsuța de căutare;
  • Analizezi informația disponibilă;
  • Scrie despre situația școlii tale la secțiunea Comentarii din josul paginii școlii. Poți relata despre care sunt cele mai mare probleme cu care confruntă elevii/profesorii, despre doleanțele părinților, ce lipsește școlii și nu în ultimul rând, ce soluții au fost găsite pentru a rezolva problemele date.

Și n-ar fi rău să-ți îndemni prietenii și colegii din școală să facă același lucru.

Așadar, expunându-ți părerea pe site-ul nostru, nu vei reuși doar să începi o discuție despre prioritățile școlii tare, dar vei oferi și echipei noastre de experți un feedback valoros privind recomandările pe care le trimitem periodic Ministerului Educației.