Selectăm școli în calitate de beneficiari ai inițiativei „Școala Mea”

Centrul Analitic Independent Expert-Grup anunță concurs de selectare a 20 școli în calitate de beneficiari/parteneri pentru al doilea an de implementare a inițiativei „Școala mea – Responsabilizare socială pentru reforma educației din Republica Moldova”.

„Școala mea” este o inițiativă a Expert-Grup, lansată în 2014. Misiunea proiectului este să implice cetățenii, împreună cu autoritățile naționale, regionale și centrale în discuții despre bugetul școlii și despre calitatea serviciilor educaționale. În plus, „Școala Mea” îndeamnă cetățenii să se informeze despre performanța școlii lor și să se implice în crearea unor școli mai eficiente, mai transparente și mai bune.

La acest anunț sunt anexate descrierea detaliată a beneficiilor inițiativei și un scurt formular pentru a fi completat de către școlile interesate.

Expresiile de interes/scrisorile de intenție (menționate în descriere), alături de formularul completat precum și orice alte materiale pe care le considerați relevante în procesul de selectare a școlii pot fi depuse în unul din formatele:

• în persoană
  • prin poștă la adresa:
    • Centrul Independent Expert-Grup
    • În atenția: Iulia Sîrghi-Zolotco, Director Serviciu Administrativ, Financiar și Comunicare
    • str. Pușkin 45B, etajul 4
    • MD-2005, Chișinău, Republica Moldova
    • Tel: + 373 22 92 99 94
    • Fax: + 373 22 21 21 51
    • E-mail: iulia@expert-grup.org
    • www.expert-grup.org
  • prin fax.

Toate documentele depuse trebuie să fie semnate și ștampilate. Data limită de depunere a dosarului: 11 martie 2015.